درباره ما

pp

دكتر فرهاد محمدرحيم

 
بنیانگذار موسسه ره آورد استعدادهای کارگشا
 
دكتراى علوم آزمايشگاهى
 
دكتراى كسب و كار DBA
 
كارشناس پيكرشناسى و استعداديابى ورزشى

من دكتر فرهاد محمدرحيم هستم متولد ١٣٤٤/٢/٢ تهران پدرم نظامى بود و در سال ١٣٥٠ به شيراز منتقل شد.
تمام دوران تحصيلات قبل از دانشگاه را در شيراز گذراندم. در مناطق قاآنى نو ، بلوار عدالت ، باغتخت ، پانصد دستگاه ارتش ، دروازه سعدى ، قدوسى غربى و ميدان معلم شيراز زندگى كرده ام .

در سال ١٣٥٠ براى تحصيلات دوره ابتدايى وارد مدرسه بصيرى ( قاآنى كهنه ) شدم . ١٣٥٦ براى دوره راهنمايى در مدرسه همايون ( باسكول نادر ) و در ١٣٥٧ در مدرسه خشايار ( پل پاركينگ قديم ) ثبت نام كردم .

و در سال ١٣٥٩ نيز در دبيرستان ابوذر ( ميدان شهردارى ) ثبت نام كردم . در سال ١٣٦٣ براى كاردانى علوم آزمايشگاهى وارد دانشگاه شيراز شدم مدتى به جبهه رفتم و سپس در سال ١٣٦٦ براى گذراندن طرح نيروى انسانى به عنوان مدير و مسئول آزمايشگاه براى مدت يك سال به منطقه محروم رودان از توابع شهرستان ميناب هرمزگان رفتم .

 


در سال ١٣٦٧ در مقطع دكتراى علوم آزمايشگاهى قبول شدم و از سال ١٣٦٨ در دانشگاه شهيد چمران اهواز مشغول به ادامه تحصيل شدم .
در سال ١٣٧١ به عنوان ميهمان به دانشگاه شيراز آمدم و در همين سال از خانواده اى اصيل شيرازى همسر اختيار كردم و در كنار ادامه تحصيل در بخش خصوصى به كار مشغول شدم . از همين سال در هيأت مذهبى زينبيه وارد شدم و در بسيارى از جلسات ايشان شركت مى كردم .

اولين فرزندم كه اكنون دانشجو است در سال ١٣٧٣ به دنيا آمد .
در سال ١٣٧٤ در مقطع دكترى فارغ التحصيل شدم و براى سربازى همراه با خانواده به شهر رشت رفتم و در آنجا مدير و مسئول فنى آزمايشگاه درمانگاه امام سجاد ( ع ) سپاه ١٦ قدس رشت بودم .
در مدت سربازى به عنوان مدير مسئول فنى در آزمايشگاه بزرگ دكتر افراه در رشت و آزمايشگاه دكتر ترجمان در صومعه سرا فعاليت مى كردم .
پس از سربازى در سال ١٣٦٦ براى مدت چند ماه جهت گذراندن مابقى تعهدات تحصيلى به اقليد فارس رفتم و به عنوان مدير و مسئول آزمايشگاه تنها بيمارستان اقليد مشغول به كار شدم .
در همين سال پس از اتمام دوران تعهد ، به شهر محروم كنگان در استان بوشهر رفتم و به عنوان مدير و مسئول آزمايشگاه تنها بيمارستان كنگان مشغول به كار شدم .
در سال ١٣٧٦ تنها آزمايشگاه خصوصى كنگان را تأسيس كردم،در همين سال دومين فرزندم كه او نيز هم اكنون دانشجو است به دنيا آمد .
در سال ١٣٧٩ به عنوان مدير و مسئول فنى آزمايشگاه مرحوم دكتر بلوركش در استهبان فارس مشغول به كار شدم .
در سال ١٣٨٠  شركت تعاونى طب سبز سلامتى را در شيراز تاسيس كردم و به عنوان مدير اين شركت ، درمانگاه بنى هاشمى در منطقه بنى هاشمى شيراز را افتتاح كردم .
در سال ١٣٨١ در مجمع نوپاى مديران درمانگاه هاى شيراز قرار گرفتم كه امروزه اين جمع به يك NGO تبديل شده است به نام انجمن درمانگاه هاى استان فارس كه وظيفه هماهنگى بين درمانگاه ها و حل مشكلات آنها را از طريق مذاكره با مسئولين به عهده دارد .

از زمان شكل گيرى اين انجمن ، من هميشه افتخار حضور در هيأت مديره را داشتم و نزديك به يك دهه هم رييس هيأت مديره بوده ام .
در سال ١٣٨٣ شركت هاى تعاونى خدمات بهداشت و درمانى هم اتحاديه اى تشكيل دادند كه از آن تاريخ تا كنون جزو اعضاء هيأت مديره هستم .
هميشه علاوه بر كارهاى عام المنفعه از جمله انجمن درمانگاه ها و اتحاديه شركت هاى تعاونى خدمات بهداشت و درمانى و انجمن دكتراى آزمايشگاه و جامعه مديران آزمايشگاه و همكارى با چندين موسسه خيريه ، هميشه به شغل دوم هم مشغول بوده ام . 

در سال ١٣٨٠ مدير و مسئول فنى آزمايشگاه دكتر پاك نيت ، ١٣٨٤ مسئول فنى آزمايشگاه درمانگاه خاتم الانبياء ( بلوار مدرس ) ، ١٣٨٦ مسئول فنى آزمايشگاه درمانگاه امام حسن ( شهرك والفجر ) ، ١٣٨٩ موسس و مسئول فنى آزمايشگاه پارسه ( خيابان زند ) ، ١٣٩٠ مسئول فنى آزمايشگاه درمانگاه فردوس ( سهل آباد ) ، ١٣٩٤ مدير و مسئول فنى آزمايشگاه دكتر افراسيابى ،  ١٣٩٥ موسس و مسئول فنى آزمايشگاه زاگرس ( ميدان دانشجو ) بوده ام .

حضور هميشگى من در كادر مديريتى باعث شد تا به علم مديريت علاقمندتر شوم و براى انجام مديريت اصولى تر ، به تحصيل در رشته مديريت كسب و كار وارد شوم . خصوصاً كه با رصد دقيق اوضاع و احوال سياسى اقتصادى منطقه ، به اين احتمال رسيده بودم كه اگر قرار باشد كشور ما تبادلات و تعاملات بيشترى با ساير كشورها داشته باشد ، بايد ما بتوانيم محصولات خوبى داشته باشيم و توليد محصولات خوب ، از طريق مديريت علمى امكان پذير است .

لذا پس از گذراندن دوره كارشناسى كسب و كار يا همان MBA دوره دكتراى آن يعنى همان DBA را هم گذراندم ، و براى نيل به اهدافم كه همان توانايى و توانمندى شهر و كشورم مى باشد ، در سال ١٣٩٥ مبادرت به تأسيس شركت و دفتر كارآفرينى ره آورد استعدادهاى كارگشا ( مجتمع تجارى زيتون شيراز ) كردم ، و هم اكنون نيز علاوه بر آموزش و تدريس در اين مركز ، بر روى چندين پروژه اشتغال زا در حال فعاليت هستيم .
مطالعات من در زمينه مديريت مرا به تفاوت هاى فردى و شخصيت شناسى و استعداديابى علاقمند كرد و باعث شد علاوه بر آموزش هاى متنوع در خصوص شخصيت شناسى ، به تدريس برخى از اين روش ها هم اقدام كنم تا به موفقيت مديران كمك بيشترى كرده باشم .
به علاوه در ضمن استعداديابى شخصيتى ، با علم بين المللى استعداديابى ورزشى و پيكرشناسى هم آشنا شدم و دوره هاى مربوطه را گذراندم و در تلاشم تا از اين توانمندى براى سلامتى افراد جامعه و موفقيت هاى روز افزون ورزشى جوانان استفاده كنم .
كه همه اين ها را لطف خداوند مى دانم و امانتى كه مى بايست به درستى از آنها استفاده شود . لذا براى افزايش اشتغال زايى موسسه كارآفرينى را تأسيس كردم و به اميد بسط و گسترش اشتغال زايى هم در انتخابات شوراى شهر ثبت نام كرده ام .
البته ساير ديدگاه ها و راهكارهاى عملى در زمينه امور مردمى و شهرى ، علاوه بر اشتغال زايى در فرصت هاى بعد به اطلاع خواهند رسيد .